603 440 969 (NJ), 774 374 784 (AJ)lada.petrankova@gatenachod.cz

Kurzy paměťových technik a technik učení

Mít paměť jako slon…

Každý ví, že se špatnou pamětí se nežije ani nestuduje snadno. Přitom už celá tisíciletí před námi si lidé dokázali poradit a používali velice efektivní a sofistikované paměťové systémy, na které jsme my, lidé moderního věku, ke své velké škodě zapomněli.

Chcete-li si lépe pamatovat, zlepšit školní prospěch nebo potrénovat mozek či se prostě jen bavit, přihlaste se do kurzů Dobrá paměť školy GATE Náchod.

Již delší dobu se setkáváme na víkendových kurzech paměťových technik a technik učení v našich učebnách GATE v Náchodě na Husově náměstí. Pokaždé to jsou příjemná a inspirativní setkání s lidmi, kterým není kondice jejich paměti lhostejná a kteří by rádi své paměťové schopnosti ještě vylepšili.

Kliknutím na tento odkaz se dostanete na zvláštní webovou stránku paměťových technik GATE Náchod:

http://www.kurzy-dobra-pamet.estranky.cz

 

TERMÍNY NEJBLIŽŠÍCH KURZŮ BUDOU ZVEŘEJNĚNY S PŘEDSTIHEM ZDE, V NOVINÁCH ECHO A NA WEBU  https://kurzy-dobra-pamet.estranky.cz .

 

Dotazy a přihlášky můžete zasílat na mailovou adresu lada.petrankova@gatenachod.cz.

Cena základního dvoudenního kurzu včetně studijních materiálů: 1500,- Kč.

 

O PAMĚŤOVÝCH TECHNIKÁCH

Jazyková škola GATE slaví v tomto školním roce 33 let své úspěšné existence. A po celou tu dlouhou dobu jsme hledali a hledáme způsoby, které studentům učení jazyků zjednoduší a udělají jej zábavnějším a efektivnějším. Oblíbenými se staly „školní výlety“, které škola pravidelně pořádá posledních pět let dvakrát ročně – na jaře a na podzim.

Paměťové techniky využíváme i ve výuce jazyků, kde studentům usnadňují život zejména při učení slovíček a slovesných vazeb či nepravidelných sloves. Protože však paměťové techniky a techniky učení obecně mají mnohem širší využití a vzbudily značný zájem nejen u našich studentů, začali jsme již před několika lety pořádat občasné víkendové semináře i pro veřejnost.

Pro koho přesně jsou naše semináře určeny? Studentům od 15 let, kterým umožní výrazně snazší a efektivnější zvládání učiva. Máme vyzkoušeno, že i průměrný student dosahuje v krátké době velmi dobrých studijních výsledků. Dospělým pomáhají paměťové techniky v práci i běžném životě. Víte-li jak na to, už nikdy nezapomenete nic důležitého. Všechna fakta, seznamy, termíny, jména, čísla atd. zůstanou bezpečně uloženy ve Vaší paměti. Starší lidé mohou tyto techniky navíc využít k trénování paměti.

Paměťové techniky jsou ve skutečnosti prastarou záležitostí, neboť se ukazuje, že je využívali lidé již v mladší době kamenné.

V Česku si paměťové techniky teprve vyšlapávají svou cestu, ale na západ od našich hranic jsou s nimi již delší dobu seznamováni nejen studenti na univerzitách, ale také žáci na nižších stupních vzdělávacího systému. U nás nabízí Západočeská univerzita v Plzni svým studentům kurzy paměťových technik. Od roku 2005 se každoročně koná akce nazvaná Národní týden trénování paměti. A Akademie věd České republiky pořádá každoročně akci s názvem Týden mozku, kde se někteří přednášející věnují právě paměti.

Kromě své nesporné užitečnosti mají paměťové techniky ještě jednu výbornou vlastnost. Jsou totiž zábavné, takže učení přestává být mučení. Člověk znovu nachází svou dávno ztracenou radost z poznávání a učení.

Naše semináře základních technik jsou dvoudenní a konají se vždy o víkendu. Začátek je v 9.00, končíme mezi 13.00 – 14.00 – záleží na počtu dotazů. Ve skupině je maximálně 10 osob. 

Pořádáme i semináře pokročilých technik.

 

Pokud Vás toto téma zaujalo a máte zhruba dvacet minut čas, můžete se podívat na přednášku (s českými titulky) amerického vědeckého novináře a mistra Ameriky v paměťovém sportu na TEDu. Přeji příjemnou zábavu: 

https://www.ted.com/talks/joshua_foer_feats_of_memory_anyone_can_do

 

Zde je několik ohlasů absolventů našich kurzů. Moc děkuji:

„…děkujeme za dva skvělé dny strávené na tomto kurzu.“ H.R., Broumov

„Chci Vám poděkovat za výborně připravený víkendový kurz. Přinesl mi spoustu nových, zajímavých a úžasně prezentovaných informací. Děkuji za příjemnou atmosféru a Váš milý přístup :-).“ I.K., Náchod

„Děkuji mnohokrát za předané vědomosti a dobře zvolené zkušební příklady na kurzu. Bylo to 2x příjemně strávené dopoledne a teď už ‚jen‘ trénovat mozek…“ P.F., Náchod

„…A ještě jednou děkuju, bylo to zajímavé, člověk se stále něco nového dozvídá a je to fajn. :)…“ M.K., Náchod

„Dobrý den,chtěly bychom Vám předem moc poděkovat za super strávený čas na vašem kurzu. Prosím pošlete mi ještě materiály a pokud budete pokračovat,rády se zúčastníme i na pokročilém kurzu.“ K.N., Hronov

„Dobrý den paní Petránková, prosím o zaslání materiálů k základnímu kurzu paměťových technik, který byl skvělý.Moc vám děkuji.“ E.G., Česká Skalice

 

Úkoly a aktuality přímo na Váš e-mail

Nabízíme Vám k odběru automatický zpravodaj s novinkami a úkoly