603 440 969 (NJ), 774 374 784 (AJ)lada.petrankova@gatenachod.cz

Němčina – 5.ročník

Látka probíraná v týdnu od 13. ledna 2020

Verschiedene Themen. Gummibärchen (dokončení). Sprichwörter (kopie). Připomenutí „dvoudílných“ spojek.

 

Vážení studenti, blíží se druhé pololetí a tedy i platba kurzovného. Částka je stále stejná, tedy 1.890,- Kč. Můžete platit buď hotově v kurzu proti potvrzení, nebo převodem na účet č. 28 32 42 551/0100 (nezapomeňte prosím uvést své jméno). Platba na fakturu je samozřejmě také možná.

Kdo je přihlášen na kurz paměťových technik (viz rubrika PRO STUDENTY, sekce Dobrá paměť), může uvedený účet použít i pro tuto platbu.

Také se již můžete hlásit na školní výlet (sobota 16. května). 🙂

Text: https://www.dw.com/de/ein-biobauer-hat-es-satt/a-52001214

 

Další úkoly:

Übersetzen Sie:

  1. Dítě má nejen bolesti žaludku, ale i vysokou horečku. 2. Nemám čas ani chuť si s tebou vyjít. 3. Buď vše sníš, nebo nedostaneš moučník. 4. Uwe mluví jak anglicky, tak francouzsky. 5. On ani ona o tom nic nevěděli. 6. Neobstála ani při praktické, ani při teoretické zkoušce. 7. Na jedné straně se mi ten návrh nelíbí, na druhé straně nemám žádný lepší. 8. Buď se budeš víc snažit, nebo tu zkoušku nikdy neuděláš. 9. Naše kolegyně vypadá nejen velmi dobře, ale je také velmi příjemná. 10. Nemůžeme ji najít – není ani doma, ani v práci. 11. Buď se mi to dá, nebo špatně vidím.

 

Übersetzen Sie diese Säzte ins Deutsche:

  1. V tomto roce navštívil jak Švýcarsko, tak Rakousko. 2. Přes týden pracuje, nebo se stará o domácnost. 3. O víkendu nebyla ani doma, ani nenavštívila rodiče. 4. Na jedné straně chce být štíhlá, na druhé straně jí tučná a sladká jídla. 5. Přestali jsme nejen kouřit, ale i pít alkohol. 6. Čím déle tady pracuji, tím jsem spokojenější. 7. Včera ani nepršelo, ani nepadal sníh. 8. Na jedné straně by rád cestoval do Afriky, na druhé straně má strach z tropických nemocí. 9. Zavolej mi buď zítra, nebo pozítří.

 

 

 

 

Úkoly a aktuality přímo na Váš e-mail

Nabízíme Vám k odběru automatický zpravodaj s novinkami a úkoly