603 440 969 (NJ), 774 374 784 (AJ)lada.petrankova@gatenachod.cz

Němčina – 5.ročník

POSLEDNÍ HODINA LETOŠNÍHO ŠKOLNÍHO ROKU

Vážení přátelé,

školní rok je u konce a já Vám chci poděkovat za Vaši přízeň. Bylo a je pro mě potěšením, že Vás mohu zasvětit do tajů německého jazyka a doufám, že i Vám se u nás líbí. Přeji Vám krásné a pohodové léto. Odpočívejte, užívejte si teplé slunečné dny a já doufám, že se v září opět sejdeme v naší škole.

Protože jste na konci školního roku nemohli přijít všichni, ráda bych Vás na tomto místě seznámila s nejbližšími plány na první pololetí příštího školního roku. Na začátek října (konkrétně to vidím na 3.10.) plánuji „školní výlet“ s němčinou do Rtyně v Podkrkonoší, kde nás můj bývalý žák a ředitel tamního muzea provede muzejní expozicí a naučnou stezkou. Uděláme si příjemný den a seznámíme se s hornickou němčinou, která se zde ještě relativně nedávno používala.

Pokud bude situace příznivá, vypravíme se o některém adventním víkendu (nejspíš 28.-29.11., popř. o týden později 5. a 6.12.) vlakem do Vídně. Vídeň je úžasné město v každé roční době, ale stojí za to ji alespoň jednou navštívit před Vánoci.

Ještě jednou Vás všechny srdečně zdravím a na konci srpna Vám pošlu pozvánku na zahajovací schůzku, která se bude konat v polovině září.

L. Petránková

 

NA ZÁKLADĚ ZÁJMU O CHAT V NĚMČINĚ UVÁDÍM ODKAZ NA PŘÍSLUŠNOU STRÁNKU GOETHE INSTITUTU. PO REGISTRACI ZDARMA MŮŽETE ZAČÍT PROCVIČOVAT NĚMČINU S DALŠÍMI STUDENTY NĚMČINY. Je to na stránce až úplně dole (FREUNDE a CHAT). VIEL SPASS 🙂 

https://www.goethe.de/prj/dfd/de/home.cfm

 

Úkoly a aktuality přímo na Váš e-mail

Nabízíme Vám k odběru automatický zpravodaj s novinkami a úkoly