603 440 969 (NJ), 774 374 784 (AJ)lada.petrankova@gatenachod.cz

Němčina – 5.ročník

Látka probíraná v týdnu od 19. října 2020

Vážení přátelé, jak již víte, jsme nuceni přejít na distanční formu výuky. Z loňského roku to již znáte, takže víte, že to funguje dobře. Malá změna je pouze v tom, že budeme používat službu Google Meet, která je bezplatná stejně jako Skype, ale nevyžaduje z Vaší strany žádnou instalaci programu do Vašeho zařízení. Stačí ve stanovený čas (podle našeho normálního rozvrhu) kliknout na odkaz, který najdete dole na stránce. Kromě jednoduchosti má tato služba ještě tu výhodu, že se tolik neseká a nepadá (minimálně ne tak často jako Skype). Pokud bychom ale zjistili, že Skype vyhovoval více, není problém se k němu kdykoli vrátit.

Wir kämpfen Sie gegen die schlechte Laune? Thema: Herbst (Vokabeln) Material zum Thema hier:

https://de.islcollective.com/deutsch-daf-arbeitsblatter/wortschatz/jahreszeiten/herbst/29375

 

Dcv.: Erzählen Sie bitte über den Herbst in Tschechien (Beginn auf der Nordhalbkugel, Wetter und Kleidung, Bräuche, Ihre beliebte/unbeliebte Tätigkeiten, Feste usw.)

Hören Sie zu und ergänzen Sie passende Präpositionen:

https://www.schubert-verlag.de/aufgaben/uebungen_b1/b1_k09_reisen.htm

Deutsche Artikel: https://www.deutsch-to-go.de/klein-aber-oho-die-deutschen-artikel/

 

 

 

ONLINE VÝUKA BUDE PROBÍHAT PODLE STANOVENÉHO ROZVRHU. 

Ve středu jsme mluvili o tom, že bychom zůstali u Skype, ale navrhuji vyzkoušet přece jen Google Meet, protože ne všichni máte Skype instalovaný. Jediné, co budete potřebovat, je účet (tj. e-mailová adresa) u Googlu. Pokud jej snad ještě nemáte, založte si jej prosím. Pak už jen stačí kliknout ve stanovený čas (úterý 18:45 hod., středa 16:00 hod.) na níže uvedený odkaz. Jakmile Vás uvidím, pustím Vás do naší videokonference. L. Petránková

https://meet.google.com/aou-mjcc-hgz

 

Úkoly a aktuality přímo na Váš e-mail

Nabízíme Vám k odběru automatický zpravodaj s novinkami a úkoly