603 440 969 (NJ), 774 374 784 (AJ)lada.petrankova@gatenachod.cz

Kurzy paměťových technik a technik učení

Vážení přátelé,

máme tu nový rok a s ním i další základní kurz paměťových technik a technik učení. Nejbližší termín je stanoven na víkend 25. a 26. ledna 2020. Kurz se koná v učebnách GATE v Náchodě, Husovo náměstí 789. Bližší informace o paměťových technikách naleznete níže.

Přihlášky můžete zasílat na mailovou adresu lada.petrankova@gatenachod.cz.

Cena dvoudenního kurzu včetně studijních materiálů: 650 Kč.

 

O PAMĚŤOVÝCH TECHNIKÁCH

Jazyková škola GATE slaví v tomto školním roce 30 let své úspěšné existence. Po celou dobu její lektoři hledali a hledají způsoby, které studentům učení jazyků zjednoduší a udělají jej zábavnějším a efektivnějším. Oblíbenými se staly „školní výlety“, které škola pravidelně pořádá posledních pět let dvakrát ročně – na jaře a na podzim.

Poměrně žhavou novinkou je využití paměťových technik ve výuce jazyků, kde studentům usnadňují život zejména při učení slovíček a slovesných vazeb či nepravidelných sloves. Protože však paměťové techniky a techniky učení obecně mají mnohem širší využití a vzbudily značný zájem nejen u našich studentů, začali jsme již v předloňském školním roce pořádat občasné víkendové semináře i pro veřejnost.

Pro koho přesně jsou naše semináře určeny? Studentům od 15 let, kterým umožní výrazně snazší a efektivnější zvládání učiva. Máme vyzkoušeno, že i průměrný student dosahuje v krátké době velmi dobrých studijních výsledků. Dospělým pomáhají paměťové techniky v práci i běžném životě. Víte-li jak na to, už nikdy nezapomenete nic důležitého. Všechna fakta, seznamy, termíny, jména, čísla atd. zůstanou bezpečně uloženy ve Vaší paměti. Starší lidé mohou tyto techniky navíc využít k trénování paměti.

Paměťové techniky jsou ve skutečnosti prastarou záležitostí, neboť se ukazuje, že je využívali lidé již zhruba před pěti tisíci lety, tedy v dobách, kdy ještě neznali písmo a vše důležité si zkrátka museli pamatovat a předávat dalším generacím. S vynálezem knihtisku a obecným rozšířením znalosti psaní však postupně tato dovednost upadala.

V Česku si paměťové techniky teprve vyšlapávají svou cestu, ale na západ od našich hranic jsou s nimi již delší dobu seznamováni nejen studenti na univerzitách, ale také žáci na nižších stupních vzdělávacího systému. Ale i u nás se blýská na časy. Uveďme tři příklady za všechny: Západočeská univerzita v Plzni nabízí svým studentům od tohoto akademického roku kurzy paměťových technik. Od roku 2005 se každoročně koná akce nazvaná Národní týden trénování paměti. A Česká akademie věd pořádá každoročně akci s názvem Týden mozku, kde se někteří přednášející věnují právě paměti.

Kromě své nesporné užitečnosti mají paměťové techniky ještě jednu výbornou vlastnost. Jsou totiž zábavné, takže učení přestává být mučení. Člověk znovu nachází svou dávno ztracenou radost z poznávání a učení.

Naše semináře základních technik jsou dvoudenní a konají se vždy o víkendu. Začátek je v 9.00, končíme mezi 12.30 – 13.00 – záleží na počtu dotazů. Ve skupině je maximálně 12 osob. 

Pořádáme i semináře pokročilých technik.

Aktuální termíny seminářů jsou uveřejňovány v novinách ECHO a na této webové stránce.

 

 

 

Úkoly a aktuality přímo na Váš e-mail

Nabízíme Vám k odběru automatický zpravodaj s novinkami a úkoly