Látka probíraná v týdnu od 3. března 2020

POZOR: Z důvodu vyhlášení nouzového stavu odpadá od 16. března prezenční výuka. To ovšem neznamená, že bychom němčinu neměli. Způsob výuky podrobně uvádím níže. 🙂

ROZVRH HODIN PRO OBDOBÍ NOUZOVÉHO STAVU

Vážení přátelé,

nastala situace, kterou nikdo z nás nepředpokládal a ani si ji nepřál, ale nezbývá, než se přizpůsobit. Vláda neustále zpřísňuje podmínky ve snaze zabránit šíření infekce a ochránit obyvatelstvo, měli bychom tedy spolupracovat.

Berme to pozitivně. Budeme mít teď všichni poměrně dost volného času, což je komodita, které se nám jinak většinou silně nedostává. 🙂

Získaný čas můžeme využít i k tomu, abychom se naučili něco nového. Tím chci říci, že prezenční výuka se sice konat nemůže, ale nic nám nebrání využít elektronickou cestu a individuální konzultace.

Postup bude následující:

I. Každý pátek budu provádět aktualizaci stránek (jako ostatně doposud). Najdete tu cvičení a poslechy. Vás, milí studenti, žádám, abyste mi vypracovaná cvičení posílali ke kontrole mailem.

II. Protože je těžké konverzovat sám se sebou, stanovuji níže uvedený termín pro naše „skypové hodiny“, které se budou konat po celou dobu nucené pauzy.

                                5. ročník: úterý    18.30 – 19.30 (v případě potřeby i déle)

III. Individuální konzultace budou možné každé pondělí – termín je třeba dohodnout se mnou předem telefonicky nebo mailem.

Co udělat pro naše spojení přes Skype:

 1. Chvíli před prvním plánovaným spojením si najděte na mé webové stránce odkaz na „schůzku“. Kliknutím na tento odkaz https://join.skype.com/nkSFqKfcD0BI se Vám otevře okno Skype, kde uvidíte název své skupiny (5. ročník).
 2. Já zahájím hovor již několik minut před začátkem naší hodiny. Jediné co musíte udělat Vy je stisknout zelené tlačítko (pravděpodobně pravý horní roh) „Připojit se k hovoru“.
 3. Vstup do konverzace budete muset ještě jednou potvrdit stejným tlačítkem „Připojit se k hovoru“ (pravděpodobně dole uprostřed).
 4. Pokud byl postup správný, budeme se vidět i slyšet. 🙂
 5. Při příštích hodinách už je postup jednodušší:
  1. Nemusíte se již proklikávat přes mé webové stránky.
  2. Přímo ve Vašem Skype kliknete na záložku „Chaty“, případně „Hovory“ a vyberete naši skupinu (5. ročník).
  3. Já budu hovor opět pár minut před začátkem hodiny zahajovat a Vy se pouze připojíte kliknutím na zelené tlačítko „Připojit se k hovoru“.
  4. Vstup do konverzace budete muset ještě jednou potvrdit stejným tlačítkem „Připojit se k hovoru“ (pravděpodobně dole uprostřed).